Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Quest “Księgi z Konarzewa”

Zapraszamy do udziału w queście, konkursie wiedzy na temat miejscowości Konarzewo. 

Quest to rodzaj gry terenowej, napisanej rymowanym wierszem, który umożliwia aktywne odkrywanie najbliższego otoczenia poprzez zwiedzanie i rozwiązywanie zagadek. Pasjonaci historii, questowicze z całej Polski, a także wszyscy mieszkańcy gminy Dopiewo, wędrując trasą questową mogą poszerzyć swoją wiedzę, poznać ciekawostki i wyjątkowe miejsca związane z historią Konarzewa. 

Pomysłodawczynią projektu jest Magdalena Pudelska, która w 2022 roku przybliżyła swoim znajomym z Grupy Inicjatywnej ideę questów. Rozpoczynając prace nad „Księgami z Konarzewa” grupa została przeszkolona przez Aleksandrę Warczyńska z pracowni krajoznawczej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Zbieranie materiałów, ciekawostek historycznych i regionalnych o Konarzewie, możliwe było dzięki współpracy członków Grupy Inicjatywnej, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Dopiewie, Gminnej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Dopiewie a także dzieki uprzejmości konarzewskiego rzemieślnika.  

Quest „Księgi z Konarzewa” został zrealizowany ze środków budżetowych gminy Dopiewo przeznaczonych na aktywizację społeczności lokalnej. 

Jak zagrać? 

  1. pobierz na telefon bezpłatną aplikację Questy – Wyprawy Odkrywców i utwórz swoje konto
  2. Trasę można przejść z kartą questu lub aplikacją mobilną
  3. Twoim zadaniem jest uważne czytanie wskazówek i rozwiązywanie zagadek. Zebrane na trasie litery i cyfry będą niezbędne do odkrycia hasła końcowego i otrzymania questowego skarbu. Pieczęć odbij na karcie wyprawy lub w Paszporcie Odkrywcy, a w Księdze Questu potwierdź swoje przejście, wpisując datę i nick/nazwę użytkownika z systemu: www.QUESTY.org.pl

LINK do aplikacji – Księgi z Konarzewa – Questy – Wyprawy odkrywców lub https://regionwielkopolska.pl/artykuly-turystyka/wielkopolskie-questyksiegi-z-konarzewakonarzewo/

Skip to content