Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Salsa – solo

DLA KOGO:dorośli/młodzież
GRUPA:max 15 osób
GDZIE:GOK w Dopiewcu, ul. Szkolna 11
KIEDY:poniedziałek, g. 19.00 – 20.00
KOSZT: 80zł/m-c

Taniec ten narodził się na Kubie w latach 40-tych ubiegłego stulecia, jest fuzją rytmów afrykańskich i Ameryki Łacińskiej. Jest połączeniem elementów wielu kultur, z których wywodzą się rytmy przemawiające z równą siłą do wszystkich ludzi, niezależnie od ich wieku i pochodzenia. Taniec, który wyjątkowo wciąga i może sprawić, że szybko zaczniesz żyć od zajęć do zajęć. Salsa to sposób na życie, spędzenie wolnego czasu oraz poznanie ciekawych ludzi!

Czego i jak szybko się nauczysz: już po pierwszych zajęciach będziesz potrafił/-a kręcić biodrami jaki nigdy wcześniej! Salsa jest bardzo szybko przyswajalna i po jednym około miesiąca zatańczysz do większości gorących utworów.
Gdzie wykorzystasz ten taniec? W każdym klubie z muzyką latynoską czy też pop. Bardzo szybko docenisz uniwersalność salsy.

UWAGA! Pierwsze zajęcia są pokazowe, bezpłatne!

Agnieszka Szulc

Wybierała się na swój pierwszy trening taneczny a znalazła się na imprezie salsowej w „Salsa Bar” przy Politechnice Poznańskiej. To tam zakochała się w tanecznej energii, pozytywnych ludziach i tym co prezentowali na parkiecie. Ostatecznie w 2009 r. rozpoczęła swoją salsową przygodę w formacji tanecznej Salsa Bar, z którą wywalczyła mistrzostwo polski w prestiżowym konkursie Primavera Salsa Open w latach 2010, 2011 oraz 2012. Na zaproszenie organizatorów konkursu Izy i Jose Torres brała udział w spektaklu muzycznym „Jak Brama”. Ciekawa świata salsy kubańskie i żądna wiedzy tanecznej brała udział w licznych warsztatach organizowanych w Polsce i za granicą m.in. Carnaval de Salsa – Wrocław, Cubamemucho – Warszawa, Festival Cubano – Łódź. W 2012 roku wspólnie z Formacją Salsa Bar współorganizowała pierwszy w Poznaniu festiwal taneczny Afro Cuban Festival Poznań. W międzyczasie próbowała swoich sił w poznańskie formacji bachaty „ Hot Steps”, tańczyła kizombę, tango argentyńskie oraz zarówno tańczyła jak i uczyła swoich kursantów west coast swing. Tanecznie, pozytywnie zakręcona, taniec i muzyka są integralną częścią jej życia. Uwielbia precyzję ruchu, możliwość indywidualnej interpretacji i wyrażania siebie w świecie tańca, towarzyszącą temu pozytywną energię, pokłady endorfin i dobrą zabawę.

Skip to content