Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

HOBBY HORSE (NOWOŚĆ)

DLA KOGO:
dzieci 8-13L
GRUPA: min10 osób| max. 20 osób
GDZIE:Sala widowiskowa, Konarzewo, ul. Poznańska 19a
KIEDY:czwartek, 17.00-18.30 (Pierwsze zajęcia 5.10.2023)
KOSZT: 120 zł/m-c

Hobby Horse to sport bardzo popularny w krajach skandynawskich, szczególnie w Finlandii. Powstał ok. 2011 roku. Polega na tym, że zawodnicy symulują zawody jeździeckie „jeżdżąc” po specjalnie przygotowanym parkurze na kukiełkach. Taki sposób poruszania się i ogólnie sam pomysł dla prawdziwych jeźdźców może wydawać się śmieszny czy wręcz dziecinny, lecz w krajach skandynawskich Hobby Horse jest już postrzegany w kategoriach sportu. Kukiełki są wykonywane ręcznie, dzieci o nie dbają, kompletują sprzęt, zapewniają im boks i pielęgnują. Są w stałym treningu, ich konie także miewają kontuzje.

Hobby Horse to sport, który łączy zręczność, kreatywność i wytrzymałość, doskonale wspomaga równowagę i koordynację.

 Trening Hobby Horse to nie tylko ciężka praca, ale też masa zabawy. Sport ten pozwala na kreatywność i indywidualizm, jego celem jest nie tylko zdobywanie wyników na zawodach ale przede wszystkim radość z ruchu i budowanie relacji z rówieśnikami. 

Jakie dyscypliny obejmują treningu?

– Skoki 

– Ujeżdżenie,

– Western

– Pony Games

– Cross 

Treningi poprzedzone są rozgrzewką, w formie rozciągania i zabaw koordynacyjnych.

Trening dyscyplin dostosowany do zainteresowań grupy.

Sekcja Sportowa Hobby Horse Cup powstała z myślą o tworzeniu przestrzeni, w której nie tylko doświadczeni ale też początkujący miłośnicy hobby horsingu mogą doskonalić swoje umiejętność, wymieniać doświadczenia i rozwijać kreatywność. Na pierwszym miejscy stawiamy atmosferę współpracy, zasadę zdrowej rywalizacji w duchy fair play, szacunku i wzajemnej inspiracji. 

Co ważne trenerzy są z uczestnikami zajęć podczas zawodów Hobby Horse Cup, wspierają, doradzają, rozgrzewają dzieci przed startami. 

U nas rozpoczynamy treningi, by w przyszłości startować w licznych zawodach i mistrzostwach.

UWAGA: Należy mieć swojego HOBBY HORSA (kukiełkę)

Pierwsze zajęcia dla grupy wtorkowej 10.10.2023 a dla grupy czwartkowej 5.10.2023

JOANNA LEWICKA

Związana jest z jeździectwem i końmi od 5 roku życia. Po karierze sportowej, jako zawodniczka WKKW – instruktor jeździectwa od  2014 roku.  Od ponad roku pracuje z dziećmi nad kształtowaniem nowej dyscypliny sportu jakim jest hobby horsing zarówno w skokach przez przeszkody, jak i ujeżdżeniu.
Współwłaścicielka marki Hobby Horse Cup – najbardziej profesjonalnych zawodów hobby horse w Polsce, która skutecznie pozwala wprowadzać nowatorskie rozwiązania dla tej dyscypliny sportu.
Oprócz hobby horsów, od ponad 6 lat zajmuje się organizacją imprez sportowych dla dzieci i dorosłych między innymi Runmageddon.

Skip to content