Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zszywka Kreatywka

DLA KOGO:dzieci 7-13 lat
GRUPA:min. 8 osób | max. 10 osób
GDZIE:filia biblioteczna w Skórzewie, ul. Kozierowskiego 1
KIEDY: wtorek, g. 16.00-17.30
KOSZT: 120 zł/m-c

Zszywka Kreatywka to warsztaty skierowane do najmłodszych poszukiwaczy nowych form, kształtów i treści  wyróżniającej się zmysłem artystycznym, chęcią poznawania świata i tworzenia czegoś z niczego. W trakcie warsztatów młodzi uczestnicy zaproszeni zostają do świata wyszukanych form plastycznych z pogranicza snu i jawy.

W trakcie warsztatów dzieci dowiadują się jak od podstaw z łatwo dostępnych materiałów, często pochodzących z recyclingu stworzyć przedmioty codziennego użytku – przydatne w codziennym życiu, w zabawie, szkole, etc., mających przy tym dużo walorów poznawczych i edukacyjnych, związanych z ważnymi zagadnieniami, na które należy zwracać uwagę już od najmłodszych lat. Celem warsztatów jest pobudzanie zainteresowań i zdolności plastycznych, praca z kolorem, wyobraźnią, rozbudzanie ciekawości poznawczej, praca na różnorodnych tworzywach

Idalia Mantas

urodzona w 1984 r., technik technologii odzieży, artysta, plastyk i projektant mody. Ukończyła Technikum Odzieżowe w Poznaniu, Krakowską Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru oraz Akademię Sztuk Wizualnych. Odbyła liczne staże w celu doskonalenia umiejętności, min. w dziale mody ELLE oraz staż u Anny Kuczyńskiej. Przez 6 lat projektowała dla salonu sukien ślubnych. Zrealizowała kostiumy min. Dla Festiwalu Ale Kino, do wideoklipu Krzysztofa Zalewskiego, dla Empiku oraz grup artystyczno-tanecznych. Od 10 lat tworzy kostiumy i rekwizyty do spektakli Teatru Usta Usta Republika. Fascynuje się konstrukcją odzieżową i tworzy ją z przeświadczeniem, że nie ma rzeczy niemożliwych. W swoich projektach inspiruje się baśniami i bajkami. Uwielbia intensywne kolory i niespotykane faktury.

www.facebook.com/IDALIA.MANTAS/

Skip to content