Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

KURS Rysunku i Malarstwa dla dorosłych

DLA KOGO:młodzież 18+/dorośli
GRUPA:min 8 osób/max 12 osób
GDZIE:świetlica wiejska, Dąbrowa, Tęczowa 8
KIEDY:2 spotkania w miesiącu, SOBOTY, 11.00-15.00
KOSZT:160 zł warsztaty/osoba (za 2 spotkania)

Zajęcia skierowane są do wszystkich osób dorosłych zainteresowanych poznaniem lub pogłębieniem umiejętności plastycznych i wiedzy o sztuce. Uczestnicy zaznajamiają się z wieloma technikami plastycznymi, rysunkowymi i malarskimi – od tradycyjnego rysunku studyjnego, poprzez akademickie ćwiczenia z natury, poznanie podstawowych technik graficznych, akwareli, do sztalugowego malarstwa akrylowego i olejnego.

Zapisy pod nr telefonu 600 469 489 lub 882 006 090 lub osobiście w GBPiCK w Dopiewie, ul. Konarzewska 12, poziom -1 w godzinach pracy GBPiCK w Dopiewie.

Pierwsze zajęcia 14.10.2023, a kolejne do ustalenia z prowadzącą

160 zł za warsztaty czyli 2 spotkania po 4h!

Przykładowe tematy zajęć:

Linoryt :

Zapraszam na warsztaty które przybliżą wszystkim technikę druku wypukłego – linorytu. Każdy uczestnik warsztatów będzie miał możliwość wykonania własnej grafiki ilustracyjnej w linoleum. Stworzymy matrycę dzięki której będziemy powielać naszą pracę. Linoryt jest jedną z najprostszych technik graficznych, które możemy wykonać, wykorzystując stosunkowo proste materiały i uzyskując przy tym niezwykły efekt końcowy.

Malarstwo akrylowe obraz:

warsztaty z malarstwa to wspaniała okazja aby stworzyć swój pierwszy obraz na płótnie oraz nauczyć się podstawowych technik i technologii malarstwa. Uczestnicy zajęć zapoznają się z podstawowymi zasadami tworzenia obrazu , nauczymy się dobierać odpowiednie materiały,  farby, pędzle. Za pomocą farb akrylowych stworzymy reprodukcje o formacie 50×50 .

Rysunek:

Warsztaty mają na celu pogłębienie umiejętności manualnych oraz poznanie zasad kompozycji. Duży nacisk postawimy na indywidualności uczestnika, jego wrażliwości, kreatywności. Stworzymy serię rysunków, szkiców jak i również realistycznie uchwyconych przedmiotów. Poćwiczymy zasady rysunku poznamy podstawowe pojęcia – światłocień, kontrast, rysunek linearny. Uczestnicy wykonają serię rysunków ołówkiem, węglem, tuszem. Nauczymy się dopierać odpowiednie materiały.

Akwarela:

Na warsztatach poznasz różne techniki malarstwa akwarelowego (mokre na mokre, mokre na suche). Podczas warsztatów nauczymy się tworzenia ekspresyjnych kompozycji – stosując współczesne metody malowania akwarelą.  Nauczysz się używać barw na palecie i łączyć je ze sobą. Pokażemy jak istotny  w tej technice jest dobór odpowiednich materiałów. Uczestnicy stworzą serie obrazów.

Malarstwo olejne :

Zajęcia dla osób początkujących jak i zaawansowanych – nie zabraknie ciekawych i twórczych zagadnień. Uczestnicy stworzą serię obrazów, których tematem będzie pejzaż – realistyczny i abstrakcyjny. Poznamy techniki malowania farbą olejną. Nauczymy się dobierać odpowiednie materiały i narzędzia.

Wianki świąteczne ,

Wianki na drzwi to trend, który przybył do nas ze Skandynawii i cieszy się coraz większą popularnością. Naturalne wianki, w stylu boho udekorują Wasze domy na Święta. Pokażemy jak krok po kroku wykonać taki wianek i nadać mu świąteczny charakter. Uczestnicy zajęć stworzą naturalny wianek o średnicy 35-45cm , otrzymają wszystkie niezbędne materiały oraz narzędzia.

Małgorzata Fabian-Stamm

Absolwentka wydziału Malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Tomasza Psuji obroniła na MTP. Zajmuje się ilustracją, malarstwem oraz grafiką warsztatową. W jej pracach istotnym zagadnieniem jest obraz przeszłości wywołany w pamięci, przetwarzanie, wytwarzanie i ilustrowanie wspomnień jak również cykl prac człowiek- ciało przetworzone.  Prace prezentuje na wystawach indywidualnych
i zbiorowych w kraju i zagranicą.

Skip to content