Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rysunek i Malarstwo

DLA KOGO:GRUPA I – dzieci 6-8l. (do wyboru poniedziałek lub piątek)
GRUPA II – dzieci 9+ (do wyboru poniedziałek lub piątek)
GRUPA:GRUPA I – min.10 osób | max. 15 osób
GRUPA II – min.10 osób | max. 15osób
GDZIE:filia biblioteczna w Skórzewie, ul. Kozierowskiego 1
KIEDY:GRUPA I – poniedziałek, 16.00-17.15
GRUPA II – poniedziałek, 17.30-19.00
GRUPA I – piątek, 16.00-17.15
GRUPA II – piątek, 17.30-19.00
KOSZT:GRUPA I100 zł/m-c
GRUPA II
130 zł/m-c

Zajęcia plastyczne 6-8 lat

Głównym celem jest rozwój dziecięcej ekspresji, kreatywności i wyobraźni oraz doskonalenie umiejętności manualnych. Uczestnicy zajęć poznają podstawy rysunku, malarstwa oraz grafiki warsztatowej, nie zabraknie również świątecznych dekoracji. Poznamy wielkich malarzy oraz podstawowe pojęcia z historii sztuki. Zapoznamy sie ze sztuką abstrakcyjna, nauczymy malować sie nie tylko pędzlami. Stworzymy wielkoformatowe obrazy inspirowane nasza nieograniczaną wyobraźnia.

Realizowane zajęcia:

Malowanie na jedwabiu, rzeźba, monotypia, linoryt, rysunek malarstwo, wianki świateczne, swiateczne dekoracje, malowanie na szkle, kolaż, rysunek modowy, ilustracja.

Zajęcia rysunek i malarstwo 9+ 

Zajęcia dla dzieci i młodzieży pragnącej od podstaw nauczyć się rysunku i malarstwa. Uczestnicy poznają techniki oraz technologię malarstwa. Poznamy podstawowe pojęcia : kompozycja, walor, perspektywa oraz wiele innych. Poznamy wielkich malarzy i ich historie. Nauczymy się malować akwarelą, akrylem, oraz farbą olejną, stworzymy serię reprodukcji, pejzaży. Nie zabraknie martwej natury oraz ćwiczeń z anatomii. To wspaniałe miejsce i czas na eksperymenty i nowe doświadczenia . Nie zabraknie też grafiki warsztatowej, rzeźby i ilustracji.

Realizowane zajęcia, techniki:

Akwarela, akryl, farba olejna, pejzaż, reprodukcja, ćwiczenia z anatomii, studium przedmiotu- rysunek ołowek , węgiel, ilustracja, kolaż, książka artystyczna, malowanie na jedwabiu

Małgorzata Fabian-Stamm

Absolwentka wydziału Malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Tomasza Psuji obroniła na MTP. Zajmuje się ilustracją, malarstwem oraz grafiką warsztatową. W jej pracach istotnym zagadnieniem jest obraz przeszłości wywołany w pamięci, przetwarzanie, wytwarzanie i ilustrowanie wspomnień jak również cykl prac człowiek- ciało przetworzone.  Prace prezentuje na wystawach indywidualnych
i zbiorowych w kraju i zagranicą.

Skip to content