Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty detektywistyczno-dziennikarskie “Detektyw na tropie informacji”

31 stycznia godz. 11:00 - 13:00

25PLN

Warsztaty detektywistyczno-dziennikarskie “Detektyw na tropie informacji”

Część pierwsza „Detektyw na tropie informacji” to krótki quest przeprowadzony w bibliotece, zadaniem uczestników jest odnalezienie kolejnych „tropów” ukrytych między książkami prowadzących do hasła finałowego, przy czym muszą się przy tym wykazać sprytem i umiejętnością logicznego myślenia.
Część druga „Dziennikarskie śledztwo” poświęcona jest dziennikarstwu, uczestnicy poznają tajniki tego zawodu, najważniejsze pojęcia z nim związane, uczą się też jak przygotować krótki artykuł i piszą taki (jest on relacją z warsztatów, w których właśnie uczestniczą). Ta część przygotowana jest w taki sposób, aby pokazać istotę zdobywania informacji i konieczność ich weryfikowania, uwrażliwić na rolę słowa i obrazu w życiu codziennym oraz uzmysłowić wagę nieszablonowego myślenia i pisania.
Część trzecia „Uzbrajanie językowej bomby” czyli jak ciekawie pisać? Rodzaje tytułów i nagłówków. Tworzenie tytułów i nagłówków do artykułu.

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Koziołek zielonogórski pisarz i dziennikarz. W 2011 roku otrzymał Lubuską Nagrodę Literacką dla najbardziej obiecującego lubuskiego pisarza. W 2016 roku jego kryminał retro „Furia rodzi się w Sławie” został nominowany do nagrody Kryminalna Piła za najlepszy polski kryminał miejski. W 2018 r. za kryminał retro „Wzgórze Piastów” i całokształt twórczości otrzymał Zielonogórską Nagrodę Literacką „Winiarka”. W 2019 r. za kryminał retro „Nad Śnieżnymi Kotłami” otrzymał nagrodę „Książka Górska Roku” w kategorii „Górska fikcja literacka i poezja”. Autor ma na koncie 17 wydanych powieści, kolejne są w przygotowaniu.

Biblioteka w Dopiewie, ul. Konarzewska 12, godz: 11.00-13.00 | DZIECI 8+ | max 20 os. | koszt 25zł

Zapisy pod nr tel: 600 469 489 oraz 882 006 090

Szczegóły

Data:
31 stycznia
Godzina:
11:00 - 13:00
Koszt:
25PLN

Miejsce

Biblioteka w Dopiewie
ul. Konarzewska 12
Dopiewo, Poland

Organizator

GBPiCK w Dopiewie
Skip to content