Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wakacje z GBPiCK- Plenerowy spektakl teatralny “Karola i przyjaciele – każdy coś ma”

10 lipca godz. 11:00 - 12:00

wstęp wolny

Wakacje z GBPiCK- Plenerowy spektakl teatralny “Karola i przyjaciele – każdy coś ma”

Godz. 11.00-12.00
Strefa Chillout przed biblioteką ul. Konarzewska/ Łąkowa
wstęp wolny

Zapraszamy do obejrzenia historii, w której bohaterowie będą szukać tego co mają w sobie wyjątkowe. Czy każdy ma w sobie ,,to coś’’ ? Karola: Ania świetnie pływa! Franek tworzy niesamowite konstrukcje z klocków lego! A ja? – pyta bohaterka naszej historii. Czy Karola ma w sobie coś wyjątkowego? Czy znajdzie ,,to coś’’? Przekonajcie się sami – zapraszamy na spektakl!

Kreownia to teatr lalek z niepełnosprawnością to teatr angażujący, którego bohaterami są osoby z niepełnosprawnościami. Dzięki temu mali widzowie wraz z bohaterami naszych historii będą poznawać codzienność osób z niepełnosprawnościami. Przypadkowe spotkanie postaci staje się pretekstem do podjęcia trudnych i ważnych tematów z zakresu profilaktyki uniwersalnej. Ideą teatru jest również przeciwdziałanie stereotypom i uprzedzeniom wobec osób z niepełnosprawnościami.

Jaśmina Markiewicz – inicjatorka powstania KREOWNI. Ma zarówno wykształcenie pedagogiczne jak i artystyczne. Jej doświadczenie w pracy z dziećmi, osobami z doświadczeniem uchodźczym oraz w pracy z osobami z niepełnosprawnościami przyczyniło się do powstania Teatru lalek z niepełnosprawnościami. Jest autorką scenariuszy, a inspiracji do ich tworzenia szuka podróżując po całym świecie.

Krzysztof Szafran – aktor, animator, edukator. Współtwórca wydarzenia performatywnego “Akademia Pamięci” pokazywanego na XII Forum Młodej Reżyserii w Krakowie (2022) oraz w Komunie Warszawa,w ramach obchodów rocznicy powstania w getcie warszawskim (2023). Współtwórca przedstawień lalkowych dla dzieci (Fundacja “Wyobraźniej”). Poszukuje twórczo i badawczo w obrębie teatru partycypacyjnego. Na co dzień animuje i edukuje w Rogalowym Muzeum Poznania.

 

Szczegóły

Data:
10 lipca
Godzina:
11:00 - 12:00
Koszt:
wstęp wolny
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce

Strefa Chillout przed biblioteką w Dopiewie

Organizator

GBPiCK w Dopiewie
Skip to content