Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert z okazji Dnia Kobiet – Jose Torres Trio z gościnnym udziałem Alberto Amati

7 marca godz. 18:00 - 19:30

35PLN

Koncert z okazji Dnia Kobiet – Jose Torres Trio z gościnnym udziałem Alberto Amati

Trio tworzą wokalistka Bianka Urbanowska, Jose Torres – multiinstrumentalista oraz wokalista i pianista Christian Mora, gościnnie na trąbce zagra rewelacyjny Miguel Fonseca. Bianka i Jose pierwszy raz spotkali się podczas koncertu promującego płytę Bianki w marcu 2023 roku. Po udanym koncercie postanowili połączyć swoje siły i zamiłowanie do muzyki we wspólny nowy projekt do którego zaprosili pianistę, wokalistę z Wenezueli Christiana.

Bianka Urbanowska jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Inowrocławiu w klasie śpiewu solowego Pani Małgorzaty Ratajczak oraz absolwentką Akademii Bydgoskiej na kierunku Wychowanie Muzyczne.Od wielu lat w różnych składach koncertuje z muzykami z całej Polski oraz z zagranicy. Współpracowała między innymi z Adamem Sztabą, Bogdanem Hołownią, Stanem Breckenridge. Uczestniczka wielu przeglądów wokalnych m.in konkursu Pamiętajmy o Osieckiej i talent show X-Factor i The Voice of Poland. W 2007 roku została wyróżniona przez Radio RMF FM w konkursie na interpretację utworu z repertuaru zespołu Yugopolis z piosenką Niedziela. Artystka w 2020 roku wydała pierwszą solową płytą. Producentem płyty jest Toruński muzyk Mateusz Q- rek.

Jose Torres urodził się w stolicy Kuby – Hawanie. Jednakże od ponad 40 lat jego domem jest Polska. Jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu.Od samego początku pobytu w Polsce (poza kilkuletnim okresem) mieszka we Wrocławiu. Jest bardzo aktywnym muzykiem. Uwielbia instrumenty perkusyjne oraz wszelkiego rodzaju ;przeszkadzajki”. Jest absolutnym wirtuozem wspomnianych instrumentów. Ponadto kocha przede wszystkim twórczość ze swoich rodzinnych stron, czyli wszelkie rytmy żywiołowe, taneczne i energetyczne. Jose założył pierwszy polski zespół salsowy Salsa Tropical. Współpracował z największymi muzycznymi sławami, między innymi: Marylą Rodowicz, Kayah, Zbigniewem Preisnerem, Stanisławem Soyką, Ewą Bem, Urszulą, Ryszardem Rynkowskim, Grzegorzem Ciechowskim, Mietkiem Szcześniakiem i zespołami, takimi jak: Raz Dwa Trzy, Budka Suflera, Maanam, czy Blue Cafe. Jose koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków
jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, czy Leszkiem Możdżerem. Brał udział
w ponad pięćdziesięciu nagraniach płytowych polskich wykonawców a także w nagraniach muzyki filmowej do między innymi takich ekranizacji jak Krew i wino z Jackiem Nicholsonem, Bandyta, Prawo ojca.

Christian Mora, pianista, wokalista, aranżer, kompozytor z Wenezueli. Gra od 13 roku życia. Studiował w konserwatorium muzycznym, ale jego wiedza jest bardziej empiryczna. Bardzo dobrze czuje się w różnych gatunkach muzycznych od jazzu po muzykę latynoamerykańską. W wieku lat 17 lat rozpoczął karierę międzynarodową. Grywał na największych scenach w Portugalii, Chinach, Hiszpanii, Hongkongu, Francji, Malezji, Ukrainie. Od lutego 2022 roku mieszka w Polsce. Koncertował w Polsce z tak wielkimi artystami jak Jose Torres, Ewa Bem, Bianka Urbanowska, Marcin Patrzałek, Piotr Baron i Leszek Cichoński, który ustanowił nowy rekord świata na „Gitarowym Rekordzie Świata” 2022 i 2023 we Wrocławiu. Obecnie współpracuje z zespołem Jose Torresa „Havana Dreams” oraz jako muzyk sesyjny.

Podczas koncertu zabrzmią klimatyczne ballady a także energetyczne, taneczne utwory. Repertuar koncertu to piosenki w języku włoskim i hiszpańskim m.in „Volare”, „Quando, Quando”, „Como Fue”, „Perfidia”, „Guantanamera” w nowych aranżacjach Jose i Christiana. To będzie bardzo wyjątkowe i niezapomniane muzyczne spotkanie. Połączenie wirtuozerii muzyków, energii i radości nada niesamowitego klimatu temu koncertowi! Jest to wspaniała propozycja na koncert na sali jak i w plenerze.

Bilety w cenie 35 zł do nabycia na: https://www.bibldop.pl/bilety/ od 1 lutego

Szczegóły

Data:
7 marca
Godzina:
18:00 - 19:30
Koszt:
35PLN
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce

Sala widowiskowa w Konarzewie
Poznańska 19
Konarzewo, Poland

Organizator

GBPiCK w Dopiewie
Skip to content