Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konarzewski Festiwal Muzyczny – Polish Violin Duo : MARTA GIDASZEWSKA skrzypce ROBERT ŁAGUNIAK skrzypce

21 maja 2023 godz. 17:00 - 18:30

30PLN

Konarzewski Festiwal Muzyczny – Polish Violin Duo : MARTA GIDASZEWSKA skrzypce ROBERT ŁAGUNIAK skrzypce

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Centrum Kultury w Dopiewie, ul. Konarzewska 12 (poziom -1) lub on-line na www.bibldop.pl/bilety

ZDOBĄDŹ ZNIŻKĘ KUPUJĄC “BILET WEEKENDOWY” za 50 zł lub “KARNET MELOMANA” na wszystkie 4 koncerty za 80 zł.

 

Zespół powstał w 2014 roku pod okiem dr hab. Kariny Gidaszewskiej w POSM II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu. Tworzą go skrzypkowie – Marta Gidaszewska i Robert Łaguniak. Marta jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec prof. Bartosza Bryły i dr hab. Kariny Gidaszewskiej, a Robert jest doktorantem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi (klasa skrzypiec dr hab. Kariny Gidaszewskiej).

Muzycy są laureatami licznych międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów skrzypcowych oraz kameralnych. Na swoim koncie mają blisko 200 nagród zdobytych na konkursach w Japonii, USA, Estonii, Serbii, Danii, Grecji, Szwecji, Anglii, Francji, Szwajcarii, Austrii, Bośni i Hercegowinie,we Włoszech, na Węgrzech, w Niemczech i w Polsce. Muzycy występowali w polskich filharmoniach, m.in. Narodowej w Warszawie, im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Podkarpackiej w Rzeszowie, Świętokrzyskiej w Kielcach, Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Krakowskiej, czy Poznańskiej. Grali w Pekinie podczas gali otwarcia nowego połączenia lotniczego z Warszawy do Pekinu. Występowali również z orkiestrami, m.in. z Filharmonią Kameralną w Łomży, Orkiestrą „Progress” i „Poznańskie Smyczki”. W 2020 roku artyści zostali nominowani do nagrody „Koryfeusz Muzyki Polskiej” w kategorii „Odkrycie Roku”.

Zostali dwukrotnie laureatami projektu „Scena Muzyki Polskiej”, organizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Gościli w programach radiowych i telewizyjnych, m.in. w TVP Kultura w programie „Scena Klasyczna” oraz „Niedziela z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca”, z takimi osobistościami jak Leszek Możdżer, czy Adam Sztaba, a także w audycji „Płytomania” i „Kanon Dwójki” w Programie Drugim Polskiego Radia.

Swoją pierwszą płytę nagrali we współpracy z firmą fonograficzną DUX, dokonując prawykonania duetów Joachima Kaczkowskiego W 2022 roku ukazały się dwie kolejne płyty duetu, przy współpracy ponownie z wytwórnią DUX oraz KNS Classical w Hiszpanii, z muzyką polską kompozytorów XX wieku,ca także z kompozycjami twórców czeskich i węgierskich. Duet zrealizował trasę koncertową po USA i Francji, a obecnie przygotowuje się do tournée po Chinach, gdzie podczas 20 recitali, w najbardziej prestiżowych salach koncertowych, zaprezentują dzieła polskich kompozytorów.

 

Program:
– G. Bacewicz – Suita na dwoje skrzypiec
– H. Wieniawski – Kaprys op. 18 nr 1
– E. Nowicka – Jongleurs
– G.Ph. Telemann – Suita Gullivera na dwoje skrzypiec
– G. Barta – Lied ohne Worte
– J. Feld – Sonatina na dwoje skrzypiec cz. 3

przerwa

– A. Igudesman – Celtic&More:
Danny Boy
Morrison’s Jig
Irish Stew in the Morning
– M. Rózsa – Sonata na dwoje skrzypiec op. 15a
– G. Barta – Prayer
– A. Derecskei – Balkanoid

 

Szczegóły

Data:
21 maja 2023
Godzina:
17:00 - 18:30
Koszt:
30PLN
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce

Sala widowiskowa w Konarzewie
Poznańska 19
Konarzewo, Poland

Organizator

GBPiCK w Dopiewie
Skip to content