Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konarzewski Festiwal Muzyczny – Łukasz Kuropaczewski – Gitara

20 maja godz. 17:00 - 18:30

30PLN

Konarzewski Festiwal Muzyczny – Łukasz Kuropaczewski – Gitara

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Centrum Kultury w Dopiewie, ul. Konarzewska 12 (poziom -1) lub on-line na www.bibldop.pl/bilety

ZDOBĄDŹ ZNIŻKĘ KUPUJĄC “BILET WEEKENDOWY” za 50 zł lub “KARNET MELOMANA” na wszystkie 4 koncerty za 80 zł.

 

Łukasz Kuropaczewski urodził się w 1981 roku w Gnieźnie, mieszkał w Strzałkowie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Piotra Zaleskiego. W 2003 roku rozpoczął studia w klasie Maestro Manuela Barrueco w Peabody Conservatory of the Johns Hopkins University w Baltimore, USA, ktore ukonczyl w 2008 roku.

Występował z recitalami w Polsce, Rosji, Białorusi, Czechach, Słowacji, Bulgarii, Niemczech, Francji, Anglii, Hiszpanii, na Islandii, Węgrzech, Serbii, Kosowie, w Grecji, na Wyspach Kanaryjskich, w Japonii, Chinach, Kanadzie, USA, Meksyku oraz Panamie. Wystepowal w najwazniejszych salach koncertowych swiata: Royal Festival Hall w Londynie, Concertgebouw w Amsterdamie, Tonhalle w Zurychu, Sali. im. Casalsa w Filharmonii w Puerto Rico, Sali im. P. Czajkowskiego w Moskwie czy Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Często występuje jako kameralista – m.in. z  Orion String Quartet (USA), Avim Avitalem (Izrael), Chen Reiss (Izrael), Richardem Galliano (Francja), Danielem Hope (Wielka Brytania), Jakubem Józefem Orlińskim, Maciejem Frąckiewiczem, Aleksandrem Dębiczem.

W 2018 roku wygrał konkurs na profesurę w Kunstuniversitat w Graz, w Austrii, gdzie obecnie pracuje na stanowisku profesora. Jest również wykładowcą Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Nagrał sześć płyt kompaktowych. “Polish Music”, “Aqua e Vinho” i “Nocturnal” otrzymaly nominacje do Nagrody Fryderyk w kategoriach: Najwybitniejszy Album – Muzyka Polska, Najwybitniejszy Album – Muzyka Kameralna, Najwybitniejszy Album – Recital Solowy. Ostatnia płyta – Adela, nagrana wraz z pianistą Aleksandrem Dębiczem i kontratenorem Jakubem Józefem Orlińskim była jedną z najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

Kuropaczewski dokonał wielu premier polskich i światowych takich kompozytorów, jak: A. Tansman (Hommage a de Falla – z orkiestra Amadeus w 2010 roku w Lodzi, Petit Concerto w 2015 roku w Poznaniu), K. Meyer (Concerto – z orkiestra Amadeus w 2010 roku w Gnieznie i Poznaniu, Triptych Sonata w 2015 roku – Caramoor Festival w Nowym Jorku, USA), A. Gilardino (Jerusalem Concerto, wraz z A. Avitalem w 2014 roku w Gnieznie i Poznaniu), M. Neikrug (Acequias Quintet z Orion String Quartet w 2015 roku podczas Santa Fe Chamber Music Festival w Santa Fe, USA), Mikolaj Gorecki (Arioso e Furioso – z orkiestra Aukso w 2014 roku podczas Slaskiej Jesieni Gitarowej w Tychach), Marc Neikrug (Concerto for Guitar z Orkiestrą Opery w Marsylii pod batutą Lawrence’a Fostera )

W ostatnich sezonach artystycznych artysta występował w Polsce, Rosji, Niemczech, Belgii, Chorwacji, USA, Kanadzie, Meksyku, Panamie, Puerto Rico, Kosowie, na Węgrzech, , Ukrainie oraz w Chinach. Dokonal premier swiatowych kompozycji A. Gilardino (Letters to Fryderyk Sonata), oraz M. Neikruga (Three Pieces for Guitar), a takze gitarowej wersji Koncertu Altowkowego K. Pendereckiego wraz z Orkiestra Sinfonia Varsovia pod batuta Maximiano Valdesa oraz z Orquesta Sinfonica de Santiago w Chile. Wraz z Baltimore Symphony Orchestra pod dyrekcja Marin Alsop wykonał słynne Concierto de Aranjuez J. Rodrigo.

Program:

Program:
K. Penderecki – Aria e Cadenza (arr. Kuropaczewski)

M. Llobet (1878-1938):
10 Pieśni katalońskich:
– Plany
– El Testament d’Amelia
– Canco del Lladre
– Lo Rossinyol
– Lo Fill del Rei
– El Mestre
– La Nit de Nadal
– La Filadora
– La Pastoreta
– El Noi de la Mare

A. Tansman – Suite in Modo Polonico:
– Entree
– Gaillarde
– Kujawiak
– Tempo di Polonaise
– Kolysanka no 1
– Reverie
– Alla Polacca
– Kolysanka no 2
– Oberek

D. Bruce (1970)
Hands Together (ded LK)
– I
– II
– III

 

Szczegóły

Data:
20 maja
Godzina:
17:00 - 18:30
Koszt:
30PLN

Miejsce

Sala widowiskowa w Konarzewie
Poznańska 19
Konarzewo, Poland
+ Google Map

Organizator

GBPiCK w Dopiewie
Skip to content