Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

KFM 2024 – Anna Lasota i Oskar Stabno

17 marca godz. 17:00 - 18:30

35PLN

KFM 2024 – Anna Lasota i Oskar Stabno

Zapraszamy na kolejną edycję Konarzewskiego Festiwalu Muzycznego, który odbędzie się w marcu 2024. W tym roku trwać będzie ponownie przez dwa weekendy. W sali widowiskowej w Konarzewie będziemy gościć zarówno solistów jak i większe zespoły muzyczne.
Organizatorem Festiwalu jest Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie we współpracy z Urzędem Gminy Dopiewo oraz Panem Przemysławem Witkiem

Program Festiwalu:

16.03.2024, godz. 17.00 – Wieniawski Piano Trio
17.03.2024, godz. 17.00 – Anna Lasota – sopran, Oskar Stabno – fortepian
23.03.2024, godz. 17.00 – Jarosław Thiel – wiolonczela barokowa, Soliści Wrocławskiej Orkiestry Barokowej

Cennik biletów:
Bilet na jeden wybrany koncert: 35,00zł
Bilet weekednowy (dotyczy 16-17.03): 60,00zł
Karnet melomana: 80,00zł

Bilety do nabycia w CK w Dopiewie oraz online na www.bibldop.pl/bilety

 

ANNA LASOTA – sopran

OSKAR STABNO – fortepian

 

Anna Lasota – absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego prof. M. Krzyńskiej w 2008 roku), umiejętności doskonaliła w ramach mistrzowskich kursów interpretacyjnych. Ukończyła Mistrzowskie Kursy Wokalne u następujących pedagogów śpiewu: Ryszard Karczykowski, Andrzej Leonard Mróz, Teresa Żylis-Gara, Helena Łazarska, Izabela Kłosińska.

Finalistka konkursu im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach, IX Międzyuczelnianego Konkursu „W kręgu muzyki Słowiańskiej” w Katowicach oraz Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy, laureatka Nagrody Publiczności Królewskiego Festiwalu Wokalnego w Wilanowie, wyróżnienia na Ogólnopolskim Konkursie „Złote głosy Mazowsza”, Nagrody ZASP oraz Fundacji Pro-Arte podczas Festiwalu Wokalnego Bel Canto w Nałęczowie. W 2011 otrzymała wyróżnienie w plebiscycie poznańskiej publiczności „Biały Bez” w kategorii „Śpiewaczka/Śpiewak”. Laureatka statuetki FLISS 2012, przyznawanej przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki – „Za błysk talentu wokalnego i scenicznego, za swobodę i błyskotliwość prezentacji wokalnych, oraz za poruszające kreacje muzyczne i teatralne…”
Od 2008 związana z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, realizując na tej scenie pierwszoplanowe partie repertuaru musicalowego i operetkowego: Adela (Zemsta nietoperza), Arsena (Baron cygański), Eurydyka (Orfeusz w piekle), Zorika (Cygańska miłość),Walentyna (Wesoła wdówka), Stasia (Księżniczka czardasza), Eliza (My Fair Lady),  Chawa, Cajtl, Hudel (Skrzypek na dachu), Maria Magdalena (Jesus Christ Superstar) Christine Daée (Phantom Yeston)), Lois Lane, Bianca (Kiss Me Kate), Eva Peron (Evita),Aldonza-Dulcynea (Człowiek z La Manchy), Irena Molloy (Hello, Dolly), Ania Shirley (Ania z Zielonego Wzgórza), Gerda (Królowa Śniegu), Morticia ( Rodzina Addamsów), Fastrada (Pippin), Helena Górska/Paderewska (Virtuoso), Agrawa (Kombinat), Pani Greenberg (Irena), Pani Imbryk (Piękna i Bestia), Lina (Deszczowa Piosenka).

Współpracuje z Mazowieckim Teatrem Muzycznym gdzie bierze udział w następujących tytułach: „Błękitny Zamek” (Joanna), „Koncert Operetkowy”, „Koncert Laureatów Muzycznych Nagród im. J. Kiepury”, „Niezwykli jak Jan Kiepura”.
Od 2011r. we współpracy z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus oraz  Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie  realizuje cykl „Wielkich Koncertów Muzyki Filmowej”(Hans Zimmer, John Williams, James Horner, Wojciech  Kilar). Nagrała wokalizę do kompozycji P. Górniaka „In Between Worlds” (III nagroda Film Music Competition Transatlantyk Festiwal 2014).  W czerwcu 2016r. otrzymała prestiżową nagrodę dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej podczas X edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury.  W kwietniu 2017r. zaproszona do koncertu w Toronto „Canada Birthday Gala” Koncert z okazji 150 urodzin Kanady. W czerwcu 2017r. otrzymała certyfikat „Najwyższa jakość” za „Najwyższej jakości piękny śpiew, talent i profesjonalizm oraz wspaniały kontakt z publicznością” oraz Najwyższe biznesowe wyróżnienie roku „ Ikar biznesu” przyznawane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie badań nad jakością. W marcu 2018r. zaproszona do Wielkiego Koncertu  Galowego z okazji 100-lecia Zaiksu  w Teatrze Wielkim Opery Narodowej wraz z  Orkiestrą i Chórem  Opery Narodowej. W 2019r. Laureatka Medalu  Młodej Sztuki przyznawanego w Wielkopolsce od roku 1974r. W grudniu 2019r. wydała pierwszą solową płytę zatytułowaną „Essence”, zawierającą  najpiękniejsze  motywy  z musicalu, filmu i piosenki. Od września 2022r. współpracuje z Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu jako wykładowca śpiewu  Studium Musicalu.

Oskar Stabno – pianista jazzowy, harmonijkarz, kompozytor i aranżer. Mimo skupienia uwagi wokół muzyki jazzowej, nie zamyka się na inne gatunki, wykonując w zróżnicowanych projektach zarówno muzykę klasyczną – m.in. na otwarciu Roku Chopinowskiego, bluesową – grając w przeszłości m.in. z ostatnim składem zespołu legendarnego Wojtka Skowrońskiego oraz musicalową – głównie za sprawą wieloletniej współpracy z Anną Lasotą.

 

 

 

 

 

Szczegóły

Data:
17 marca
Godzina:
17:00 - 18:30
Koszt:
35PLN
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce

Sala widowiskowa w Konarzewie
Poznańska 19
Konarzewo, Poland
+ Google Map

Organizator

GBPiCK w Dopiewie
Skip to content