Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

II Konarzewski Festiwal Muzyczny

Druga edycja Konarzewskiego Festiwalu Muzycznego za nami. W sobotę 16 marca na scenie sali widowiskowej gościliśmy Wieniawski Piano Trio w skład którego wchodzą: Tomasz Kulisiewicz – skrzypce, Zofia Kulisiewicz – wiolonczela oraz Przemysław Witek – fortepian. Przypomnijmy, że organizatorem wydarzenia była GBPiCK a pomysłodawcą Festiwalu  Przemysław Witek, który odpowiadał także za dobór wykonawców występujących na scenie. Artyści zaprezentowali się w różnych składach wykonawczych: solo, duet i trio. W pierwszej części koncertu mogliśmy usłyszeć następujące utwory: F. Chopin – Polonez As-dur op. 53, L. Różycki – Sonata na wiolonczelę i fortepian cz. I Allegro molto, F. Chopin – Trio fortepianowe g-moll op. 8, H. Wieniawski – Legenda op. 17. Po przerwie zaprezentowano : J. Wieniawski – Trio fortepianowe G-dur op. 40.

W niedzielę 17 marca w ramach Festiwalu wystąpiła sopranistka Anna Lasota oraz pianista Oskar Stabno. Wokalistka i aktorka Teatru Muzycznego w Poznaniu szybko nawiązała świetny kontakt z konarzewską publicznością. Artyści zabrali publiczność w muzyczną podróż po świecie musicali i filmów. Zabrzmiały m.in utwory “Don’t Cry for Me Argentina” z musicalu Evita, “Skyfall” z filmu o Jamesie Bondzie czy piosenki z filmów dla dzieci “Mam tę moc” i “Pocahontas”. W solowym wykonaniu pianisty Oskara Stabno usłyszeliśmy brawurowe wykonanie standardu jazzowego”Caravan” Duke’a Ellingtona i Juana Tizola oraz “Libertango” ÁstoraPiazzolli.
Ostatni dzień Konarzewskiego Festiwalu Muzycznego to koncert muzyki barokowej. Na konarzewskiej scenie wystąpił Jarosław Thiel (wiolonczela barokowa) oraz soliści Wrocławskiej Orkiestry Barokowej w składzie: Stanisław Stanicki (wiolonczela), Aleksandra Rupocińska (klawesyn), Henryk Kasperczak (lutnia). Artyści zaprezentowali głownie sonaty na wiolonczelę i basso continuo takich kompozytorów jak: Jean Barriere i Antonio Vivalidi. Dzięki muzyce baroku mogliśmy w pełnie poczuć klimat tamtego okresu ponieważ muzycy grali na oryginalnych instrumentach z tamtej epoki.  Mamy nadzieję, że organizacja Festiwalu na stałe wpisze się w kalendarium wydarzeń w naszej Gminie i będzie się cieszyć coraz większym zainteresowaniem mieszkańców i nie tylko.

Skip to content