Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wiatr w żagle!

Wiatr w żagle! Pod takim hasłem odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierane były fundusze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Tegoroczna zbiórka w naszej gminie zakończyła się rekordowym wynikiem. Zadeklarowana kwota na dzień 13 stycznia to 119 494,99 zł. Oficjalną sumę poznamy po ponowym przeliczeniu przez bank w marcu tego roku. Łącznie podczas wszystkich lat grania z Jurkiem Owsiakiem dopiewianie za pośrednictwem swojego sztabu przekazali Fundacji WOŚP blisko 900 tys zł. Sztab WOŚP w naszej gminie od początku tworzą Szczepy Związku Harcerstwa Polskiego oraz Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury. W sali widowiskowej w Konarzewie pomiędzy występami lokalnych artystów odbywały się licytacje i loteria fantowa. Zlicytowano wszystkie przedmioty otrzymane od darczyńców. Za największą sumę 800 zł wylicytowano wino owocowe z workiem z napisem WOŚP. Licytowano także m.in. dwa rowery, autograf Roberta Lewandowskiego, wyjazd do sejmu, sprzęt AGD, oraz całe mnóstwo atrakcyjnych przedmiotów. Występy artystyczne jak co roku wzbogaciły program finału. Zaprezentowały się formacje harcerskie i zuchowe, grupy taneczne, silna ekipa zumby z Karoliną, przedszkolaki z Konarzewa oraz wokalistki z El Pueblo. Niezwykły talent wokalny w swoim recitalu przedstawiła Julia Galin z Lubonia. Publiczności w Konarzewie zaprezentowali się także tancerze tańca towarzyskiego. W hollu sali odbyły się warsztaty plastyczne ze Słoneczną Krainą oraz warsztaty udzielania pierwszej pomocy z RMedyk. Przed budynkiem sali widowiskowej odbywały się pokazy psów i ratownictwa w wykonaniu jednostek OSP naszej Gminy. W tegoroczną akcję włączył się również Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pracownicy GOSiR przygotowali na pobliskim boisku w Konarzewie sportowe zmagania i animacje. W finałowym koncercie wystąpił zespół muzyczny To My z Poznania, który zaprezentował teksty i muzykę autorską mówiącą o życiu i miłości. O godz. 20.00 wzniesiono symboliczne światełko do nieba. W tym roku także nie było fajerwerków, był cichy lecz widowiskowy i przyjazny dla zwierząt pokaz ognia w wykonaniu Jacka Kwiatkowskiego. W 28 finał WOŚP w naszej gminie tak jak rok temu włączyła się restauracja „Punkt Widzenia” w Skórzewie oraz lokalna sterfa kultury El Pueblo gdzie również przez cały dzień odbywały się kwesty, warsztaty i koncerty. Wszystkie atrakcje organizatorzy zapewnili nie wydając ani złotówki.
Wszystkim, którzy przyczynili się w organizację 28 Finału WOŚP serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia do obejrzenia pod tym linkiem

Skip to content