Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Klimat Świąt i Wielkie Ubieranie Choinki

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najfajniejszych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w naszej gminie czyli Wielkie Ubieranie Choinki oraz Jarmark Świąteczny.

Przygotowując tegoroczną imprezę chcieliśmy by było jeszcze atrakcyjniej i jeszcze bardziej świątecznie. Nasze działania zaczynamy już teraz, mino, że Wielkie Ubieranie Choinki odbędzie się 10 grudnia.
Po raz pierwszy w naszej w Gminie, przed naszą biblioteką w Dopiewie powstanie plenerowa Szopka Bożonarodzeniowa, która będzie gotowa już na początku grudnia. Wokół biblioteki powstanie niezwykła iluminacja świetlna, która na czas świąteczny będzie zdobić i rozświetlać teren przy budynku GBPiCK. Przez cały okres świąteczny będzie stanowić także atrakcję dla mieszkańców całej Gminy.


10 grudnia, dokładnie o godz. 13.00 na Placu Gminnym rusza Jarmark i Wielkie Ubieranie Choinki w Dopiewie. Rozpoczynamy jak zawsze występami lokalnych małych i dużych artystów:
Wystąpią:
13.05 Przedszkolaki z Przedszkola “Kolorowa Wyspa” ze Skórzewa
13.15 Przedszkolaki z Przedszkola “Mądra Sowa” z Konarzewa
13.30 Grupy baletowe ze Szkoły Tańca “Pas De Dominique”
13.50 Uczestniczki zajęć fitness ZUMBA Z KAROLINĄ
14.15 Grupy taneczne z ACTIVUS Klub taneczno-sportowy
14.30 Koncert świąteczny Orkiestry Dętej Gminy Dopiewo

Nowością podczas naszej tegorocznej imprezy będzie gotowanie tradycyjnego świątecznego bigosu na MEGA PATELNI, z której od godz. 15.00 do końca imprezy każdy odwiedzający Plac Gminny będzie mógł bezpłatnie się poczęstować.

Gwiazdą wieczoru będzie występ profesjonalnego zespołu dziecięcego wykonującego muzykę pop z chrześcijańskim przesłaniem czyli Małe TGD. Koncert rozpocznie się punktualnie o godz. 16.00

“ELFORD” – to tytuł plenerowego spektaklu teatralnego z wykorzystaniem olbrzymich postaci, na który o godz. 17.00 zaprasza nas Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop”.
„Elford” brzmi trochę tajemniczo, ale to nic innego, jak nazwa plenerowego uniwersytetu Elfów.
Na nim to właśnie Adepci, którzy chcą w przyszłości zostać Elfami, mogą uczyć się i zdobywać coraz to nowe umiejętności, dzięki którym będą mogli w przyszłości pomagać Św. Mikołajowi podczas rozwożenia prezentów.


Razem z Elfami, Mażoretkami Gminy Dopiewo, Świętym Mikołajem, Wójtem Gminy Dopiewo oraz wszystkimi zgromadzonymi uczestnikami wydarzenia, udamy się paradnym krokiem w stronę choinki by około godz. 18.00 rozświetlić nasze gminne drzewko, które w tym roku otrzymaliśmy bezpłatnie od pracownika GBPiCK.

Na zakończenie wystąpi dla nas zespół Dixie Company, który zbierze nas do krainy muzyki jazzowej w ramach realizacji projektu Swingująca Wielkopolska – Mała Akademia Jazzu, który został dofinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Muzycy opowiedzą o jazzie tradycyjnym, zaprezentują kilka standardów oraz amerykańskich piosenek świątecznych, a dla dzieci przygotowali konkursy z nagrodami. Prawdziwe Christmas Songs zabrzmią na scenie ok godz. 18.15.

Ponadto przez cały dzień dla dzieci będą bezpłatnie udostępnione karuzele, mega zjeżdżalnia pontonowa (snow tubbing). Na wszystkie dzieci będzie czekać Święty Mikołaj w towarzystwie prawdziwych reniferów, który każdemu wręczy upominek. Dla łasuchów będzie dostępne stanowisko gastronomiczne gdzie będzie można nabyć także grzane wino.

Zatem nie będzie nudno. Gwarantujemy super spędzony czas. Nie może Was zabraknąć!


PS. Nie zapomnijcie o ozdobach na choinkę!! 😊

Skip to content