Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gminne Dożynki

Gminne Dożynki w Dopiewie rozpocznie msza św. w kościele parafialnym o godz. 15, spod którego godzinę później wyruszy barwny korowód z Orkiestrą Dętą Gminy Dopiewo, zespołem ludowym, pocztami sztandarowymi, przedstawicielami sołectw, wieńcem i koszami, samorządowcami i mieszkańcami.

Starostami dożynkowymi będą w tym roku rolnicy z Palędzia – Maria i Jan Nowakowie. Do uczestnictwa zapraszają tradycyjnie przedstawiciele młodego pokolenia – tym razem Anastazja Kulczak z Dopiewca (i Kamieńca Podolskiego) i Paweł Czyż z Palędzia. Obrządek na placu poprowadzi Zespół Folklorystyczny „Szamotuły” – z sukcesami prezentujący wielkopolską i polską kulturę, nie tylko w kraju, ale i na świecie. Piękne ludowe stroje i kunszt artystyczny „Szamotulan” będzie można podziwiać też podczas pokazów tańców ludowych.

Gwiazdą tegorocznych Gminnych Dożynek będzie zespół „Wanda i Banda”, którego przeboje z lat 80., takie jak np. „Hi – Fi”, „Nie będę Julią” czy „Kochaj mnie, kochaj” słyszał niemal każdy. Wcześniej publiczność rozgrzeje żeńskie trio The Move. Święto plonów podsumuje zabawa taneczna pod wiatą z zespołem Tupot Białych Mew. Przez cały dzień na placu nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych.

Skip to content