Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

30 Finał WOŚP Dopiewo

Przedstawiamy oficjalny program 30 Finału WOŚP w Dopiewie.

30 stycznia 2022 – Miejsce : Plac Gminny w Dopiewie ul. Łąkowa.

Scena WOŚP – Start godz. 15.00

15.00-15.30 Kolędowanie z przedszkolakami : Leśne Duszki z Zakrzewa, Mądra Sowa z Konarzewa, ZSP im. Jana Brzechwy z Dopiewa

15.30-15.40 Licytacje

15.40-16.00 Koncert zespołu muzyczny z ZSP w Dopiewie pod kierownictwem Marcina Mańki

16.00-16.30 Licytacje

16.30-16.40 Występ taneczny Pas de Dominique Sztuka Tańca (Grupa baletowa i Grupa Modern Jazz)

16.40-17.00 Licytacje

17.00-17.15 Występ taneczny Activus Taniec i Fitness

17.15-17.30 Licytacje (Złote serduszko WOŚP, Złota Karta)

17.30-18.00 Występ Orkiestry Dętej Gminy Dopiewo (licytacje)

18.00-20.00 Koncert zespołów SPLIN i ADN (licytacje)

20.00 – Światełko do nieba

Atrakcje : • Loteria fantowa• Licytacja Złotego Serduszka WOŚP i Złotej Karty• Orkiestrowe bezpłatne badanie wzroku (Centrum Lepszego Widzenia.pl )• Animacje przygotowane przez OPS w Dopiewie • Możliwość gry Teqball’a• Grochówka z kuchni polowej oraz kawa i herbata przygotowana przez harcerzy z ZHP w Dopiewie• Food Trucki • Słodkie wypieki przygotowane przez KGW w Palędziu • Łucznicy UKS Grot – strzelanie z łuku • Przejażdżki na kucyku (Stajnia Rusin 15.30-17.30)• Możliwość obejrzenia wnętrza samochodu bojowego Straży Pożarnej z OSP w Dopiewie, Quada z OSP w Palędziu, Ambulansu (Firma NZOZ R Medyk), Radiowozu Policji z Dopiewa, • Prezentacja starych aut (Centrum Motoryzacji Historycznej Zbyszka Koprasa)

Imprezy towarzyszące: • Gra terenowa w Konarzewie dla uczniów i przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Konarzewie (10.00-12.00)• „Zagraj z Sercem” – Amatorski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dopiewo (hala GOSiR w Dopiewie 09.30-16.30 – impreza bez udziału publiczności)• „Czytaj z sercem”- (biblioteka otwarta 12.00-20.00)• Maraton Zumby z Karoliną (hala sportowa w Konarzewie 12.00-14.00)• Występy artystyczne i animacje w El Pueblo w Dąbrówce (13.00-18.30) https://www.facebook.com/elpueblooo • WOŚPowe spotkanie z kucykiem Malwinką w lesie koło plenerowej siłowni w Zakrzewie (od godz.12.00)

Tydzień przed oficjalnym finałem do akcji włączają się Szkoły i przedszkola z naszej Gminy :

Szkoła podstawowa i przedszkole w Konarzewie:

Te dwie placówki postanowiły połączyć siły. I tak 30.01. o godz.10 ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza przy ul. Szkolnej 16 startuje super gra terenowa! Każda grupa (można się zgłaszać do 28.01. pod adresem: iirenajozwiak@wp.pl), podając liczbę dzieci i nazwisko opiekuna) , która weźmie udział w grze musi mieć w składzie dorosłego opiekuna. Zakończenie gry przewidziano na godz. 12. Na mecie uczestnicy będą mogli zakupić prace plastyczne pod hasłem „od serca” i w ten sposób zasilić skarbonki WOŚP.W godz. 12-14 natomiast w hali sportowej szkoły podstawowej odbędzie się maraton Zumby, który wspierać będą – uwaga! – Karolina Kuźlak, Karolina Przybecka, Roma Lorenz i DJ Grzegorz. Zapisów nie ma, ale wrzutka min. 20 zł do puszki obowiązkowa! Wszelkie informacje pod nr tel. 502 376 879.A kiedy dopiewski finał rozpocznie się na placu gminnym, na scenie pomiędzy godz. 15 a 17 kolędy zaśpiewają dwie grupy przedszkolaków.

Szkoła podstawowa w Dąbrowie:

Tutaj też bomba! Pani Dyrektor zapowiada, że w dniach 10-14.01. trwać będzie internetowa licytacja piłek z podpisami piłkarzy Lecha Poznań – dla rodziców uczniów oraz pracowników SP w Dąbrowie.A poza tym 14.01. dochód kawiarenki szkolnej prowadzonej w czasie długich przerw przez Samorząd Uczniowski, zasili konto WOŚP. Tego samego dnia odbędzie się III Koncert Noworoczny -pokaz talentów na żywo dla kolegów i koleżanek oraz online dla rodziców. A po koncercie? A jakże, kwesta na WOŚP!

Szkoła podstawowa w Dopiewcu:

Zgodnie z tegorocznym celem zbiórki WOŚP na wsparcie diagnostyki i leczenia wzroku dzieci, nauczyciele i uczniowie szkoły w dniach 10-14 stycznia będą realizowali projekt edukacyjny pt. „Król zmysłów – wzrok”. Jego celem jest odkrycie tajemnic, jakie skrywa wzrok, wyrobienie nawyku dbania o wzrok oraz rozbudzanie postaw badawczych i innowacyjnych.Szkoła zbiera też do 21.01. fanty, które zostaną przekazane do licytacji w dniu finału Orkiestry. Organizatorzy szkolni planują też przekazanie do puszek części pieniędzy zebranych podczas akcji „Przydasie”.

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dopiewie:

W dniach 10 – 14.01. zapowiada się intensywna zbiórka fantów na loterię WOŚP oraz zbiórka pieniędzy do puszki. Natomiast na 13 i 14.01. uczniowie i nauczyciele zaplanowali kiermasz „Przydasiowo”. Zdecydowanie najwięcej jednak będzie się działo 14.01. Będzie śpiew, gry, tańce, malowanie wycinanie i składanie origami podczas ogólnoszkolnej imprezy. Pani Dyrektor zapowiada też koncert kolęd oraz spektakl teatralny pt. „XXI wiek bez nałogów i uzależnień”. W tym dniu zaplanowana jest również aukcja online prac uczniowskich, a już w dniu finału na scenie placu gminnego wystąpią uczniowie z zespołu Marcina Mańki.

Szkoła podstawowa nr 2 w Skórzewie:

Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że 14.01. w szkole odbędzie się wielki kiermasz zabawek, kartek walentynkowych i gier – wszelkie skarby tam przyniesione zostaną sprzedane za datek do puszki WOŚP. Ponadto szkoła prowadzi zbiórkę fantów, które przekaże do sztabu na licytację.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Więckowicach:

Uczniowie i nauczyciele obiecują, że będą zbierać pieniądze do puszek na terenie szkoły. Zaplanowano też – podobnie jak w szkole w Dopiewcu – projekt edukacyjny pod nazwą „Miej oko na oko”, a także – przypomnijmy – zgodnie z celem zbiórki tegorocznej Orkiestry, w szkole będą się odbywały spotkania profilaktyczne z okulistą. Natomiast zbiórkę przedmiotów, które zostaną przekazane na licytację prowadzi Rada Rodziców.

Organizowany co roku przez dyrektora przedszkola w Zakrzewie przegląd kolęd i pastorałek tym razem odbędzie się na scenie WOŚP na placu gminnym w Dopiewie. Swoje wokalne możliwości i talenty zaprezentują maluchy z zakrzewskich Leśnych Duszków, konarzewskie Mądre Sowy, skórzewskie Iskierki oraz maluchy z dopiewskiego ZSP im. Jana Brzechwy.

Skip to content