Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

12 Dopiewska Jesień Teatralna


W tym roku zgłosiło się dziesięć grup teatralnych m.in. z Lisówek, Poznania, Stęszewa, Przeźmierowa, Buku, Opalenicy, Grodziska Wlkp., Biedruska oraz Dopiewa. Jednak na scenie sali widowiskowej w Konarzewie wystąpiło tylko dziewięć zespołów. Niestety w ostatniej chwili okazało się, że część aktorów z grupy „Wesołe Pierniki” z DPS w Poznaniu zachorowało i uniemożliwiło im występ. Niemniej pozostali członkowie grupy dotarli na nasze wydarzenie i byli razem z nami. Jury powołane przez organizatora w składzie: Małgorzata Kalamat (absolwentka łódzkiej szkoły filmowej), Alicja Urbańska (Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu) oraz Maria Bąk (przedstawiciel Referatu ds. promocji i rozwoju gminy Dopiewo) przyglądało się zmaganiom wszystkich artystów. Sztuki teatralne, które mogliśmy obejrzeć były o zróżnicowanej tematyce. Od scenek kabaretowych poprzez klasyczne do bajkowych.
Na zakończenie każdy zespół teatralny otrzymał z rąk Wójta Gminy Pawła Przepióry pamiątkową statuetkę, a wszyscy uczestnicy drobny upominek. Wzorem lat ubiegłych przyznana została także szczególna nagroda statuetka za „Osobowość Sceniczną”. Nagroda taka jest przyznawana aktorce lub aktorowi, który stworzył wyjątkową kreację aktorską lub posiada inne cechy charakterystyczne jak szczególny strój, sposób mówienia, chodzenia itp. W tym roku jury przyznało „Danuśkę” pani Annie Świderek z Grupy Teatralnej „Wesoła Gromada” ze Stęszewa. Przypomnijmy, że nagroda ta powstała jako wyraz pamięci dla Danuty Kachlickiej, aktorki bardzo charakterystycznej, uśmiechniętej, niewątpliwej osobności scenicznej. Danuta Kachlicka przez wiele lat związana była grupą teatralną „Baj”, działającą przy GBPiCK w Dopiewie. O teatrze mówiła „mój drugi dom”. W tym roku “Danuśki” przyznano dwie. Ta druga powędrowała do Bogusławy Róg córki Pani Danuty Kachlickiej.
Wszyscy występujący seniorzy podczas XII Dopiewskiej Jesieni Teatralnej udowodnili, że życie seniora wcale nie musi być nudne i smutne. Wręcz przeciwnie. Może się mienić wieloma kolorami i zarażać pozytywną energią!
Fot. Łukasz Mańczak, Jan Sawiński

{gallery}DJT 2019{/gallery}

 

Skip to content