Spotkanie Klubu Seniora Promyk z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych z premierą najnowszego spektaklu grupy teatralnej Baj pt. "Żubr"

View the embedded image gallery online at:
http://www.bibldop.pl/index.php/promyk#sigProIde0087fa2a8

 

Wyjazd Klubu Seniora Promyk do Młodzikowa.

12 grudnia w sali bibliotecznej OSP w Dopiewie odbyła się Uroczysta Wigilia Klubu Seniora Promyk oraz seniorów 70+ z Dopiewa. Świąteczne życzenia podczas uroczystości złożyli: Wójt Gminy Dopiewo Pan Adrian Napierała, Dyrektor GBPiCK Pani Elżbieta Nowicka, Dyrektor OPS Pani Czesława Leciejewska, Zastępca Wójta Pan Paweł Przepióra, Przewodniczący Rady Gminy Pan Leszek Nowaczyk, Sołtys wsi Dopiewo Pan Tadeusz Bartkowiak, Radny Pan Ryszard Pawelec. Życzenia dotarły także od proboszcza parafii w Dopiewie oraz Dyrektora DPS w Lisówkach. Symboliczne podzielenie się opłatkiem oraz tradycyjna kolacja wigilijna wprowadziły wszystkich w nadchodzący klimat Świąt. Dopełnieniem był przepiękny występ uczniów wokalistki Marta Podulka, która prowadzi w naszym Centrum Kultury zajęcia wokalno-sceniczne. DoŚpiewki - bo tak nazywa się zespół wokalny młodych artystów, zaprezentował znane piosenki świąteczne w nowych aranżacjach oraz tradycyjne kolędy. Występ artystyczny wzbogacił także prężnie działający przy GBPiCK zespół młodych muzyków Other Melody. Bajkowa sceneria, wspólne odśpiewanie kolędy Cicha Noc, zapach piernika, i mnóstwo ciepłych słów sprawiły, że niejednemu z nas zakręciła się w oku łza.

Tak naprawdę wciąż jesteśmy wszyscy dziećmi. O tym przekonali się seniorzy, którzy uczestniczyli w balu karnawałowym "Powrót do dzieciństwa - Świat bajek" w sali CRK w Konarzewie. Zdumiewające kostiumy, zabawy i animacje z lat dziecinnych, pokazy tańca oraz świetna muzyka sprawiły, że był to bal, który wszyscy z pewnością na długo zapamiętają. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego wydarzenia. 

View the embedded image gallery online at:
http://www.bibldop.pl/index.php/promyk#sigProIdc5dc3fac12

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie zorganizowała jak co roku zabawę andrzejkową dla seniorów z naszej Gminy. 24 listopada w sali bibliotecznej OSP była idealna okazja do spędzenia wieczoru razem ze swoimi rówieśnikami. Przybyłym gościom przygrywał zespół muzyczny BiT Beata i Tomek. Od pierwszych muzycznych brzmień parkiet sali zapełnił się po brzegi. Pyszne pączki, kawa i doborowe towarzystwo były nieodzownym elementem spotkania. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych a i tak tanecznych pląsów wciąż było mało . Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że takie spotkania „odmładzają” a przede wszystkim integrują osoby starsze z terenu całej Gminy. Zdradzimy, że kolejna zabawa już w styczniu. Tym razem będzie to Bal karnawałowy z tematem przewodnim w tle. A jaki to temat dowiedzą się Państwo niebawem.