Spotkanie literacko-muzyczne z Edytą Zarębską oraz Robertem Zarębskim "Śpiewająca Biblioteka"

Kategoria
Filia w Skórzewie
Termin
2018-10-16 11:00
Miejsce
Filia biblioteczna w Skórzewie

"Śpiewająca Biblioteka"
- To wydarzenie skierowane  do młodych czytelników, uczniów szkół podstawowych nauczania początkowego lub starszych przedszkolaków.
- To kontakt z autorką bajek i powieści, ilustracji oraz z muzykiem.

 
Całość przedstawiona w atrakcyjnej formie, oprawiona muzycznie, dźwiękowo i wizualnie.
Czas trwania spotkania, godzina.
Celem spotkania jest wytworzenie u młodego czytelnika chęci czytania książek, oraz poszukiwania wiedzy potrzebnej do spełnienia marzeń.

Spotkanie składa się z czterech etapów:

Etap pierwszy: autorka opowiada o swoim dzieciństwie i marzeniach, dzięki którym została pisarką. Opowieść jest prowadzona w bajkowy ale dynamiczny sposób z aktywnym udziałem dzieci. 

Etap drugi: czytanie fragmentu książki przypominające teatralną scenkę. Mające jednocześnie na celu pokazać młodemu czytelnikowi, jak wielką rolę w czytaniu odgrywają:  intonacja, podział na role, mimika i mowa ciała.

Etap trzeci: Ilustratorka krok po kroku tworzy ilustrację. W tym samym czasie dzieci mają możliwość odgadywania powstającego właśnie rysunku i wypowiadania swoich pomysłów do mikrofonu. (uruchamiając swoją wyobraźnię)

Etap czwarty: muzyk i kompozytor przy pomocy instrumentu klawiszowego oraz śpiewu zabiera dzieci w świat piosenki, która opowiada  o marzeniach i bibliotece. Dzieci biorą czynny udział w śpiewaniu i akompaniamencie

więcej na : http://www.babciagrunia.pl/index.php/oferta

 
 

Terminy

  • 2018-10-16 11:00