• Wyróżnienie za działania kulturalno-edukacyjne zorganizowane w okresie od maja do lipca 2007. Wyróżnienie było efektem udziału w konkursie na najlepszy program obchodów „Tygodnia Bibliotek 2007”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Warszawie. Znaleźliśmy się w gronie 6 wyróżnionych, spośród 80 placówek bibliotecznych z terenu całej Polski.

 

  • Certyfikat w kategorii „Usługi Oświatowe” w ramach VII edycji konkursu „Grand Prix Wielkopolski”, pod honorowym patronatem Wojewody Wielkopolskiego, Starosty Poznańskiego i Prezydenta Miasta Poznania. Rok 2006.

 

  •  Nagroda pieniężna (15 tys. złotych) dla  Gminnej Biblioteki Publicznej w Dopiewie w konkursie zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego "Biblioteka przyjazna każdemu". Rok 2006

 

  • II Nagroda w 2009 roku za najlepszą aranżację przestrzeni  bibliotecznej w ramach X edycji konkursu na najładniejszą bibliotekę w Wielkopolsce „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę Wojewódzką oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

 

  • Wyróżnienie w konkursie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu na wydarzenie promujące czytelnictwo poza budynkiem biblioteki "W wakacje schodzimy z półek" w kategorii Bibliotek Gminnych i Miejsko-Gminnych" za nasz projekt "Kulturalny Plac Zabaw". Rok 2013

 

  • W lutym 2015 roku, w konkursie "Tablety w Twojej Bibliotece" zorganizowanym w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, wygraliśmy 3 tablety. Pomogą one mieszkańcom i naszym Czytelnikom uczyć się, tworzyć multimedialne treści i dzielić nimi z innymi.